Dub 162012
 

Americká firma Country cottage needleworks začala na konci minulého roku vydávat sérii Cottage of the Month. Pro každý měsíc bude vytvořena jedna předloha s domečkem. První obrázek ze série se mi zalíbil na první pohled, ale jelikož kromě bavlnek DMC vyžaduje každá předloha i určité speciální ručně barvené nitě, které se u nás nedají sehnat, přemlouvala jsem se, že se bez vyšití obejdu (s těmi přebarvovanými nitěmi se to ve skutečnosti má tak, že nejsou nutné – pro každou použitou barvu je uveden DMC ekvivalent, takže si obrázky můžete vyšít výhradně jimi, ale kdo by se šidil, že? 🙂 ).
Jak to moje přemlouvání zase dopadlo, vidíte na obrázku.

fotografie rozpracované výšivky Cottage of the Month

Cottage of the Month


Rozhodla jsem se, že budu vyšívat všechny chaloupky na jednu látku k sobě a řádky budou uspořádány po čtvrtletích. Zatím jsem zvládla jenom první řádek, protože na další nemám předlohy – plánuji je objednávat vždycky minimálně po třech, abych nepřišla díky poštovnému ze zahraničí úplně na mizinu, i když… stejně se vždycky najde něco, co k objednávce „musím“ přihodit.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(povinný údaj)

(povinný údaj)