Čvn 012016
 

Dvakrát ročně (na jaře a na podzim) probíhá na Modrém koníkovi a pod záštitou Dobročinného spolku šikovných holek dražba ručně vyrobených předmětů. Zatím jsem ani jednou nevynechala, letos na jaře padl můj los na kojenecký fusak nebo spíš spací pytel.

Inspirace je na webu dost, ale jelikož jsem nechtěla ztrácet čas vymýšlením kola (já bláhová, jak se později ukázalo), pletla jsem podle jednoduchého návodu od Lenky Dvořákové.

Dlouho jsem přemýšlela, který materiál bude ten nej a bohužel jsem vybírala, až jsem přebrala… Chtěla jsem něco z přírodních materiálů, ale zároveň s jednoduchou údržbou, aby to budoucí majitel mohl ideálně prát v pračce a víc nic neřešit, aby to bylo příjemné pro miminko.

Nakonec jsem objednala Alize Lanagold Classic ve sněhobílé barvě. Upletla jsem fusak, vyprala jej v pračce a pořád dobrý! Hurá! Po uschnutí jsem se nestačila divit… Sněhobílá byla bílá už jen tam, kam nezasvítilo slunce (podotýkám, že to bylo jarní sluníčko, žádné celodenní vystavení žáru jako z pece), jinde byl fusak zežloutlý. Nebudu vypisovat, co jsem v tu chvíli všechno řekla, ale bylo toho dost.fusakDetail

Druhý pokus tedy raději z již vyzkoušeného Big Merino od Drops. A přežil jak pračku, tak sušení, takže jasné poučení pro příště – drž se vyzkoušených věcí nebo buď připravená na reprízu!

fusakBonus

A repríza bude tak jako tak, kamarádky vesele plodí:-).fusak1

  One Response to “Fusak”

  1. A je krásný, nemůžu se vynadívat 🙂
    Jasná volba až se mi rozrodí rodina 😉

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(povinný údaj)

(povinný údaj)