Říj 122016
 

Vloni jsem se účastnila ravelry pletařského davového šílenství zvaného The Doodler alias Westknits Mystery Shawl KAL 2015. Společné pletení podle postupně odhalovaného návodu v režii excentrického návrháře Stephena Westa. Zábavné pletení s nejistým výsledkem. A oblíbený šátek z Malabrigo Sock pro mě.

A letos jsou tu Building Blocks! Neřešila jsem „jestli“, rovnou jsem přešla k „z čeho“. Původně jsem si chtěla materiál nabarvit sama, doma se mi příhodně povalují čtyři přadena nebarveného merina s hedvábím v akceptovatelném. Děsně dlouho jsem hloubala nad barvami. Tak dlouho, že jsem se prohloubala až ke 4.10. Ano, start akce byl 5.

Takže buď začnu později (To se mi nechce!) nebo vyberu něco z materiálu, který je doma (Čtyři stogramová klubka v odpovídající síle a vzájemně snesitelných barvách? Cože?!).

Tak jsem začala jinak… Které klubko nesmí chybět? Madelinetosh Pashmina (luxusní směs merina, hedvábí a kašmíru) ve velmi šílené zvýrazňovačové (takový ten žlutý) barvě, Edison Bulb. A co k tomu? Barvy, které mám ráda, a které budu nosit i ve společnosti zvýrazňovače:-). Námořnická modř a dva odstíny šedé, vše Baby Merino od Drops.


První část ze čtyř mám hotovou a s napětím čekám, co s tím celkem bizarním tvarem budu provádět dál.
Na čtení se mi teď dostává ještě méně času než jindy, čtu odbornou literaturu. Ale u pletení poslouchám audioknihu Dívka ve vlaku autorky Pauly Hawkins. Pointu jsem sice odhadla už zhruba před polovinou děje, ale nic to nemění na tom, že se jedná o „čtivou“ záležitost, která splňuje to, proč jsem po ní sáhla – udržuje mě v napětí a odpočinu si u ní.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(povinný údaj)

(povinný údaj)