Úno 262017
 

Už ji mám a užívám si ji ještě tuto zimu. Snad už nebudu dlouho… u dopletené čepice jsem zapošívala dlouho a co nejpečlivěji všechny ty konečky příze. A že jich bylo dost.

Pak jsem ji zhruba na dvacet minut namočila do vlažné vody s namáčedlem na vlnu, po vytažení vymačkala vodu rukama a zbytky potom ještě ručníkem. Být to čepice třeba s copánky, rozložila bych ji hezky do požadovaného tvaru na sušák a nechala být. Ale vyplétaný vzor si zaslouží trochu víc péče, aby se očka srovnala a pletenina vypadala úhledně.

Trochu jsem nafouknula obyčejný nafukovací balonek a čepici na něj natáhla. Balonek jsem pak dofouknula přibližně na velikost své hlavy, zavázala a položila na větší hrnek. Takto jsem nechala čepici do druhého dne uschnout.

A tady už důkaz, že Peerie Flooers sedí docela dobře i na ten můj balonek:-).

Čepice je z tenké příze síly fingering, ale hřeje, protože je to vlna, a navíc díky vzadu taženému vláknu příze ve dvojité vrstvě.

  One Response to “Kvetoucí čepice Peerie Flooers”

  1. Je nádherná!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(povinný údaj)

(povinný údaj)