Dub 122017
 

Trochu barvím a pak trochu pletu, byla to trochu hurá akce:-). Zamilovala jsem se do návodu Royal Mile a když jsem zjistila, že ve skupině Justyny Lorkowské na ravelry se pořádá společné pletení právě tohoto šátku, přidala jsem se. Ne že by nebylo z čeho plést, ale měla jsem poměrně jasnou představu o barvách, chtěla jsem něco jemného, spíš tlumené odstíny, ne příliš kontrastu, ne příliš divoké barevné přechody.

Takže buď musím nějakou přízi koupit nebo nabarvit. Hurá! Doma jsem měla pár přaden směsi merina, hedvábí a kašmíru, která je hrozně příjemná na dotyk a jemně se leskne. Na šátek ideální.

Ani se mi nechtělo čekat, až příze uschne a budu ji moci přemotat do klubíček. Nakonec jsem statečně vytrvala:-).

Jelikož souběžně pletu ještě ponožky a svetr, nepřibývá šátek bůhvíjak rychle, ale moc mě baví. Vzor je snadno zapamatovatelný, neobsahuje žádné záludnosti, návod je tradičně dobře zpracovaný, rozepsaný i pro začátečníky.

Keep calm and Craft on!

  2 komentáře to “Crafting on 1, Royal Mile”

 1. Dobrý den,
  můžu se zeptat kde sháníte přírodní přízi na barvení?
  Díky,
  Magda

  • Magdo,
   Objednávám většinou ze zahraničí (yarnundyed, bluefaced,…), občas se něco najde i v e-shopech u nás.
   Veronika

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(povinný údaj)

(povinný údaj)